Osvježite prljave zidove bez krečenja: Samo ih premažite ovom mješavinom i biće čisti kao suza

Ne samo da će zidovi djelovati svježe, već će imati i prekrasan miris.

 

Gotovo svaki dan provodimo sveobuhvatno čišćenje doma, pedantno ribajući i dezinficirajući svako vidljivo područje, uključujući TV, pećnicu, pa čak i radijatore. Međutim, skloni smo previdjeti najveću površinu od svih – zidove.

Bez obzira koju boju odaberete za svoje zidove, oni će nakon nekoliko godina neizbježno dobiti sivu nijansu, a pušenje u zatvorenom prostoru će dovesti do žućkaste nijanse. Umjesto da kupite kantu boje zajedno sa svim potrebnim alatima za osvježenje sobe, razmislite o tome da prvo očistite zidove koristeći samo tri uobičajena sastojka koja se nalaze u vašoj kuhinji.

U zdjeli pomiješajte vodu, sodu bikarbonu i veliku količinu dezinficijensa. Uzmite čisti valjak namijenjen za žbukanje zidova, namočite ga u ovu smjesu i nanesite po cijeloj površini. Ako je potrebno, ponovite ovaj postupak.

Osim što će izgledati kao novo, zidovi će imati i ugodan miris, a prema riječima kreatora ovog DIY rješenja, ono učinkovito uklanja mrlje od bojica i flomastera koje koriste djeca.

 

BONUS:

MOŽE IZAZVATI TROVANJE: Ako ovo primjetite na luku, obavezno ga bacite

Zbog svog izrazitog okusa, luk je svestran sastojak koji može oplemeniti okus svakog jela. Bilo da su kuhani ili konzumirani sirovi, nude niz kulinarskih mogućnosti. Uz pravilno skladištenje, luk može ostati svjež mjesecima, pružajući dugotrajan sastojak za vašu kuhinju.

Ipak, savjetuje se oprez jer su znanstvenici identificirali jednu specifičnu okolnost u kojoj luk može predstavljati zdravstveni rizik.

Večernji prenosi da iako je luk poznat po svojoj izdržljivosti i dugovječnosti, nije otporan na štetu. Unatoč pedantnoj praksi skladištenja, neizbježno je da će luk na kraju niknuti.

Prirodni proces klijanja, opažen ne samo kod luka, već i kod povrća poput češnjaka i krumpira, sastavni je dio životnog ciklusa biljke. Pod povoljnim uvjetima dolazi do klijanja, a što je zanimljivo, može se dogoditi i bez sadnje u tlo.

Postavljanje luka u dobro osvijetljeno, ugodno i vlažno okruženje ubrzat će proces klijanja. Ova pojava služi kao jasan znak biljkama da je dolazak proljeća blizu.

Na moje iznenađenje, konzumacija proklijalog luka ne predstavlja nikakvu štetu, sve dok nije u stanju raspadanja ili gnječenja. Sve komponente proklijalog luka savršeno su jestive, a jedina mu je mana to što mu nedostaje slatkoće i umjesto toga ima gorak okus.

Važno je poslušati upozorenja znanstvenika i izbjegavati konzumaciju luka koji je mekan, pokvaren ili pljesniv.

Luk koji se pokvario ima potencijal da bude toksičan i predstavlja prijetnju nečijoj dobrobiti.

Related Posts

Papir za pečenje je među najopasnijim stvarima koje koristite u kuhinji, ovo s njim nikako ne radite

Desetljećima je papir za pečenje olakšavao pripremu hrane sprječavajući lijepljenje, minimizirajući potrebu za dodatnim uljem i olakšavajući čišćenje posuđa. Ipak, unatoč njegovoj praktičnosti, sve je više upita o njegovoj općoj…

Read more

“Godinama sam šutjela. A onda sam otišla – bez poruke, bez pozdrava. I tad su me prvi put tražili.”

Bila sam žena kakvu ne primjećuju. Uvijek prva ustajala, zadnja legala. Djeca su imala sve — od užine do peglanih majica. Muž je imao mir, večeru, urednu kuću. Imala sam…

Read more

Kada odete u penziju, nikada nemojte davati ovih 5 stvari svojoj djeci. Inače će vas prestati voljeti

Mirovina bi trebala biti vrijeme kada se konačno možete opustiti, uživati u stvarima koje volite i posvetiti se sebi. Međutim, mnogi roditelji i dalje osjećaju snažnu potrebu pomagati svojoj djeci…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *