1 vrč početkom JULA za paradajz, krastavce i ostalo povrće Magično gnojivo za velike i zdrave plodove

Ovaj članak će vam dati formulaciju za očaravajuće prirodno gnojivo. Njegovom upotrebom dobit ćete obilnu žetvu za dijeljenje i ugodno ćete se iznenaditi veličinom plodova.

Nekomplicirani recept koji zaslužuje eksperimentiranje. Pridržavajte se prijedloga YouTube kanala GRĂDINĂRIM ÎMPREUNĂ.
Ovo gnojivo se također može primijeniti na patlidžane, paprike i razno drugo povrće, na primjer.

Ovo gnojivo također je korisno za geranije. Stoga ćete, uključivši ga u njihovu njegu, biti nagrađeni obiljem cvijeća.
Ovu otopinu, koja se temelji na kvascu, tijekom nekoliko godina ocjenjivali su brojni vrtlari i ona daje izvanredne rezultate.

Nema potrebe za kemijskim gnojivima jer se ovaj prirodni lijek pokazao znatno učinkovitijim. Nadalje, postupak pripreme je prilično jednostavan, što ga čini podnošljivim čak i za vrtlara početnika.

Prednosti korištenja kvasnog gnojiva u vrtu uključuju: brzu pripremu, lako dostupne sastojke i jednostavnu primjenu. Primjena kvasca kao gnojiva pojačava mikrobnu aktivnost u tlu, potiče razgradnju organske tvari, olakšava dostupnost fosfora i dušika te potiče razvoj korijena u biljkama. Učinci ovog gnojiva bit će vidljivi na lišću, korijenu, cvjetovima i plodovima biljaka.

Očekuje se da će biljke pokazati povećanu bujnost, poboljšano zdravlje i općenito veću otpornost. Ipak, savjetuje se oprez; preporuča se da se ovo gnojivo primijeni najviše tri puta tijekom sezone.
Navodnjavanje treba provoditi u intervalima od 3 do 4 tjedna. Sada ćemo razgovarati o pripremi ovog rješenja.

Potrebni su sljedeći sastojci: 100 grama svježeg kvasca, 1 žlica granuliranog šećera i 2 litre tople vode.

NAČIN PRIPREME:
Za početak je bitno aktivirati kvasac. Uzmite posudu i u nju izmrvite kvasac.
Za pospješivanje aktivacije kvasca preporučljivo je dodati otprilike jednu žlicu šećera.

Dodavanje šećera nije obavezno i ​​služi za povećanje sposobnosti kvasca da se učinkovitije diže. Zatim dodajte malo tople vode u zdjelu i temeljito pomiješajte sastojke kako biste stvorili pastu.
Ostavite da se odmori 30 minuta.

Nakon aktivacije kvasca trebali bi postati vidljivi mjehurići. U ovom trenutku potrebno je razrijediti kvasac vodom.
Započnite prebacivanjem vode u veću posudu. Nakon toga unesite kvasac.

Ostavite koncentriranu otopinu da odstoji dodatnih 30 minuta. Nakon tog razdoblja pripremite 5 litara vode u kantu.
Dodajte otopinu kvasca i dobro promiješajte. Otopina kvasca mora se razrijediti u omjeru 1:5, što znači da se 1 litra otopine treba pomiješati s 5 litara vode.

Nanesite ovo gnojivo izravno na korijenje biljaka. Za tek posađene primjerke, dajte 500 ml za svaku biljku; za one u fazi ploda predvidjeti 1 litru po biljci.
Za dodatne pojedinosti pogledajte priloženi video.

BONUS ČLANAK:

KUCAJTE JE D0 SUTRA, 0VE TRIK0VE VAM NEĆE REĆI NA PIJACI! Znate li pravilno da izaberete SLATKU lubenicu – EV0 KAK0!

 

Postoje brojne tehnike za odabir savršene lubenice; međutim, smatra se da je ovaj poseban metod dosledno efikasan.

Značajan izazov tokom ovih toplih dana je odabrati pravu lubenicu iz asortimana i identifikovati najslađu. Međutim, nema potrebe za brigom! Nekoliko jednostavnih tehnika može znatno pojednostaviti vaše iskustvo kupovine.

Neophodno je fokusirati se na određeni aspekt lubenice koji se često zanemaruje. Trebalo bi se kloniti lubenica koje imaju meku spoljašnjost i umesto toga odlučiti se za one sa čvrstom teksturom, uz posebnu pažnju posvetiti boji koja okružuje stabljiku.

Tačka u kojoj se lubenica spaja sa svojim listovima tokom rasta pruža značajan uvid u zrelost ploda i njegovu spremnost za konzumaciju. Blago žuta nijansa u ovoj oblasti ukazuje na optimalnu zrelost; nasuprot tome, zelena boja sugeriše da je lubenica nedozrela i da će verovatno imati više sličan ukus krastavcu nego lubenici. Preterano žut izgled, s druge strane, može signalizirati prezrelost, zbog čega je preporučljivo izbegavati takve primerke.

Zbog toga je preporučljivo odabrati lubenicu sa stabljikom koja najviše liči na nijansu putera.

Dalje, predstavljamo nekoliko dodatnih saveta za odabir najzrelije lubenice.

Neophodno je osigurati tačnost odabirom lubenica koje nemaju kvrgave, udubljene ili nepravilne oblike. Odlučite se za lubenicu na kojoj nema mekih tačaka i bilo kakvih znakova oštećenja.

Procenite težinu. Zrela lubenica značajno nadmašuje nezrelu. Ova dodatna težina služi kao snažan pokazatelj da lubenica nije samo bogata vodom već i bogatog ukusa. Za tačno poređenje, izaberite više lubenica slične veličine i izaberite najtežu za kupovinu.

Mnogi entuzijasti lubenice zagovaraju ovu tehniku. Tapkanjem po kori i pažljivim slušanjem proizvedenog zvuka može se odrediti zrelost ploda; dubok, ali šupalj zvuk ukazuje da je lubenica spremna za konzumaciju.

 

Related Posts

Umrla bih,a ne bih znala: Stavite SO na limun i nikad nećete imati ovaj problem

Umrla bih da nisam znala ovaj savjet: Nanesite SO na limun i u potpunosti ćete izbeći da se suočite sa ovim problemom! Čuvajte so u frižideru i možda ćete biti…

Read more

EVO kako SUVI KVASAC i mrtve biljke vraća u život! Ovo vam niko neće reći

Prihranjivanje biljaka može povećati njihovu produktivnost i prinose. Dostupnost dovoljnih količina hranljivih materija za biljke omogućava optimalan rast, cvjetanje i razvoj plodova. Danas ćemo pričati o tome kako i na…

Read more

Evo kako sam udvostručio rod paradajza i krastavaca za samo 3 dana sa ovim jednostavim potezom

godina gajio povrće u svom dvorištu, verovao sam da sam savladao sve potrebne tehnike. Pridržavao sam se utvrđenih smernica za zalivanje, đubrenje i zaštitu od štetočina. Međutim, tokom prethodnog proleća,…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *