”Pred spavanje pojedite ovu VOĆKU i ona će očistiti creva kao buldožer”: SAVET DR ČUBRILA ZA BRZO PRAŽNJENJE CREVA koje MORATE probati

Dr. Dejan Čubrilo, stručnjak za sportsku medicinu i profesor fiziologije na Medicinskom fakultetu u Kragujevcu, detaljno je objasnio koncept detoksikacije, razjasnivši mnoge nesporazume oko ovog procesa. Iako internet obiluje preporukama o detoksikaciji, važno je biti oprezan pri njihovoj primjeni.

Detoksikacija nije samo prolazni trend koji uključuje brza rješenja poput posta ili ispijanja sokova na kratko. Iako voće ima mnoge zdravstvene prednosti, ključno je umjerenost u njegovoj konzumaciji. Detoksikacija se mora shvatiti kao trajno i sustavno putovanje.

Neravnoteža u tijelu nastaje kada smo preplavljeni toksinima, a važno je prepoznati uzroke te neravnoteže, osobito ako proizlaze iz loših prehrambenih navika. Loša probava hrane može potaknuti rast mikroorganizama, uključujući bakterije i gljivice, u nehigijenskim uvjetima. Stoga je važno ne samo razviti lijekove, već i stvoriti okruženje koje sprječava širenje ovih mikroorganizama.

Pacijenti s bolešću masne jetre često imaju povišene razine inzulina zbog uloge inzulina u nakupljanju masti u jetri. Važno je razumjeti da unos hrane ne direktno uzrokuje stvaranje kolesterola, ali loše prehrambene navike mogu dovesti do povišenih razina inzulina i, posljedično, do razvoja kolesterola u jetri.

Konzumacija hrane koja uzrokuje povišenu razinu inzulina često rezultira i povećanjem kolesterola. Dr. Čubrilo preporučuje pacijentima da se suzdrže od prehrambenih navika koje doprinose stvaranju kolesterola i da u svoje obroke uključe antioksidanse.

 

Male porcije voća i povrća, obično od 50 do 100 grama, mogu se polako uključiti u dnevnu prehranu kako bi se osigurali korisni spojevi bogati antioksidansima. Osim toga, dodavanje biljaka u obroke i povremeno uživanje u limunadi od đumbira može pomoći u održavanju zdrave ravnoteže.

Detoks sokovi, iako popularni, mogu imati potencijalno negativne učinke na razinu inzulina, što može otežati razgradnju masti i dovesti do nakupljanja kolesterola u jetri. Stoga se preporučuje ograničenje konzumacije ovih sokova, osim ako ne sadrže vlakna i sjemenke koje olakšavaju pritisak na gušteraču.

 

Related Posts

Dr Vojislav Perišić tvrdi da OVA 2 SRPSKA JELA čine čuda nakon PREJEDANJA kako ne bismo doživeli KOLAPS: “I moja baba je to znala “! Jedno moćno protiv toksina, drugo mnogi bacaju

Sezona praznika donosi i rizik od prejedanja. Kakopomoći organizmu ukoliko se pretera sa hranom, objašnjava dr Vojislav Perišić. “Ujutru treba da se uzima supa koja “donosi” tečnost, so i antioksidansi….

Read more

“Ovo vas vodi PRAVO U INFARKT, a da ni ne znate koliko štetite SRCU, i MOZAK može da strada”, čuveni SRPSKI KARDIOLOG o sve većem broju srčanih bolesti KOD MLADIH, šta su najveći FAKTORI RIZIKA

Zašto sve više mladih ljudi oboleva od srčanih bolesti? Kako nagle promene vremena, ali i ishrana utiču na zdravlje srca i zbog čega su faktori rizika za srčani i moždani…

Read more

“Od gripa do raka, sve bolesti nastaju zbog samo JEDNE STVARI”: Mudre reči Vladete Jerotića o zdravlju koja će vam promeniti život

Akademik, filozof i književnik Vladeta Jerotić često je govorio o dubokoj vezi između tela i uma, a njegovi stavovi o psihosomatskim bolestima i danas bude pažnju. Smatrao je da gotovo…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *